Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Inselat pe okazii
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Inselat pe okazii

Am trimis prin fan curier un pc in tg jiu si m-am adresat soferului ca eu trebuie sa primesc la schimb un colet iar el sa adresat 'nu eu sunt soferul care face drumuri'si nici nu a scris pe carcasa pc-ului 'ramburs' Acestui om daca pot sa-i zic i-am trimis coletul: Data expedierii: 13. 05. 2010
Status-ul expeditiei este Livrat

Confirmare de receptie: SILVIU ADRIAN
Data livrarii: 14. 05. 2010

Acesta este linkul dp okazii [ link extern ]
Ora livrarii: 09:45

Si el trebuia sa-mi trimita un laptop si nu mi-a venit nimic..am incercat in aceasta dimineata sa-l sun,a raspuns i-am zis salut sunt eu baiatul cu laptopul si apoi a inchis telefonul..am adresa lui si ce am vorbit cu el pe okazii...ce as putea sa fac >?
chinez2007, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Sa fac in bucuresti plangere sau la el in Tg jiu?
Se pare ca acest site a devenit"raiul" smecherasilor si micilor excroci.
Daca puteti dovedi intelegerea dintre dvs si faptul ca aceasta nu a fost onorata,cu acte,martori,alte probe admise prin lege formulati impotriva autorului faptei plangere penala ,la politia sau la Parchetul competente teritorial,pentru inselaciune in sensul disp.art.215 c.pen..
1-Rugam respectati regulamentul forumului si nu postati denumiri persoane juridice
2-In ultima perioada ,au fost comunicate numeroase situatii,similare
In baza probelor/documentelor justificative,formulati plangere impotriva destinatarului coletului,sub aspectul savarsirii infractiunii de inselaciune
Plangerea o depuneti la parchetul responsabil domiciliului dvs
ynocentta, utilizator
Plangerea o formulati la Bucuresti la politia sau parchetul competente teritorial in raport de domiciliul faptuitorului,probabil si locul savarsirii faptei.