Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Incendiere seat cordoba sport de 20000eur an ...
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Incendiere seat cordoba sport de 20000eur an fabricatie 2005

Mi-a fost incendiata masina sambata spre duminica noapte de un puscarias din oras care face parte din mafia interlopilor si politia imi spune sa o ridic din fata blocului fara sa faca nimic pentru ca le este frica de el sau sunt cu el pe felie tragand de timp nefacand nimic timp de una saptamana cu toate ca eu le-am adus destule argumente pe care nu le iau in considerare asteptand sa le duc eu indicii sa fac eu ancheta fiind si martori care au vazut un infractor cu cateva minute inainte de incendiere cu o sticla la picior, masina de 20000eur/2005 diesel imi spune ca de la instalatia electrica cu toate ca am toate reviziile la zi si de la reprezentanta seat imi spune ca imi da scris 100% ca diesel si o astfel de masina este imposibil sa ia foc asa instantaneu si mai ales ca se vede clar ca a fost incendiata de la cauciucul pe parte stanga. Conflictul cu acest individ este de la un act de vanzare cumparare de la soacra mea acesta fiind facut in luna februarie dar spunandu-le verbal, nearatandu-le documentul nu au crezut, pana cand a sosit de la primarie 07.05.2010 cu o zi inainte anume vineri o somatie de plata a impozitului aceasta continand si numele nostru soacra aratandu-i acestui individ sambata 08.05.2010 dupa amiaza pe la orele 17, aceasta somatie pentru ca sa platim impozitul si noapte pe la 3 mi-a incendiat masina, punand alt puscarias care a actionat la comanda lui, el trecand dupa doua ore prin fata noastra a masini incendiate sa vada daca si-a facut treaba bine cel pe care l-a platit , ca intodeauna criminalul se intoarce sa isi vada victima,. Mentionez ca acest individ a facut un copil cu o nepoata din parte sotului si soacra le-a dat si lor 1200mp sa isi faca casa dar ei vrea totul, soacra le-a spus ca ne-a dat si noua 500mp dar nu au crezut, pana nu au vazut acea somatie cu intrebarea ca ne- facut deja si mutatie la acea adresa, de ce a venit pe numele nostru ca noi nu locuim acolo.Va rog frumos sa ma ajuta-ti ca ne este frica sa mai iesim pe drum cu mentiunea ca nu am mai avut bani sa fac casco paguba este de peste 10000eur este ars calculator motor instalatie electrica incendiul fiind pus la cauciucul pe partea stanga pana la parbriz inclusiv acesta este totul scrum, au fost doua masini de pompieri. Mentionea ca am datorie la banca de inca 7 ani cate 300eur pe luna, la aceasta masina, nu stim cui sa -ne adresam nu ne baga nimeni in seama nu exista dreptate lege chiar nimic nu mai exista in tara asta decat crimiali incendiatori talhari AJUTOR va rog frumos sa ma ajuta-ti cui sa ma adresez, presei teleiziuni, incotr-o sa o iAU??????????????
Chiar daca aveai CASCO tot nu primeai nimic pt ca asiguratorul n u despagubeste actele de vandalism sau arson. Depune reclamatie la politie si daca e nevoie si la parchet (dosarul primeste un numar si de la parchet).