avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Suntem urmariti penal...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Suntem urmariti penal...

Nu noi, avocatii sau juristii, ci parte din organele noastre de conducere!!!

Am gasit azi o stire pe juridice.ro care spune ca DNA a inceput urmarirea penala in dosarul BIR impotriva : avocati, judecatori, lichidatori... Toate bune si frumoase, da' vad printre urmariti: Andrei Calin Zamfirescu, avocat, lichidator judiciar si presedintele Uniunii Avocatilor din Romania. :))

Bine, al UNBR, da' ma rog, nu asta-mi pare important...
Asa am ajuns... #-o

Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 15:50, 20 Aprilie 2007
stai sa vezi cand om noi fi urmariti penal pt modul in care ne onoram obligatiile de rezultat - satisfactia obligatorie a clientului:))
O sa luam numai procese in care suntem siguri ca o sa castigam 100% B-).
Va dati seama ca din 2 procese procese pierdute putem sa fim recidivisti? :))
sfinte sisoe, una din parti pierde in cadrul unui proces, acum am realizat asta:))
Ntz, ntz, ntz... adica faci avocatura dupa ureche? :))
....dupa deal, in fundul curtii, pe stanga. intrebati de argiropol.

Alte discuții în legătură

Admitere inm ContSters178713 ContSters178713 Sal! stie cineva daca se mai da o data examen de admitere in inm la inceputul anului 2011??? am auzit tot felul de zvonuri,dar nu stiu nimic sigur. :(:(:( (vezi toată discuția)
Avocatnet 2008: avocat in blugi Gabriela Mihai Gabriela Mihai Pentru ca este duminica si tocmai am primit o stire de la legalnet, simt nevoia unei divagatii. Cum trebuie sa se imbrace un avocat? Am vazut avocati in: ... (vezi toată discuția)
Nimeni nu e mai presus de lege (art.16 din constituþie) fgt_mnt fgt_mnt Ha! Ha! Ha! Haa! Haa! Haaa! Cine din România mai crede în articolul acesta din Constitutie , ori e prost , ori nu gândeşte. S-a întâmplat ... (vezi toată discuția)