Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... am nevoie de un raspuns....
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

am nevoie de un raspuns....

vreau sa vand o garsoniera dar imi trebuie o schita a ei , pentru evaluare......
nu am schita si nici nu am primit asa ceva la cumparare!
ce trebuie sau ce pot sa fac???
la intabulare se solicita si schita imobilelor.......poti incerca si la primaria unde apartineti....dar cel mai sigur la cadastru si publicitate imobiliara....soliciti o copie a schitei ....nu stiu daca se elibereaza..... aceasta apartinanad ca proprietate intelectuala expertului topo care a facut-o dar daca nu de la ei poti afla cine a fost expertul care a facut schita......si incerci la el.....toate contra/cost bineinteles..... sper sa reusesti......daca nu.....schita noua......alti bani:(
da..o sa incerc asa.
dar nu este vina mea ca nu s-a facut contractul de vanzare cu schita nu?
am scos un extras de carte funciara dupa o succesiune ....dar nu spune sau solicita nici o schita,
am intrebat citiva vecini....nici ei nu au.
daca folosesc una identica merge ???(daca fac rost bineinteles)
Folositi una identica si schimbati adresa pe ea. Nici eu nu am schita pentru ca RA-ul de la care am cumparat nu mi-a dat. Am facut una pe PC si am dat-o la primarie si a fost acceptata.
~ Conținut șters la cerere ~