avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 934 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... plata retroactiva la somaj si pensii
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

plata retroactiva la somaj si pensii

se poate plati retroactiv la casa de pensi si somaj?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 17:15, 18 Mai 2010
Contractele de asigurare intra in vigoare de la data semnarii lor, nu au efect retroactiv.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu fara plata repercursiuni angajat biancamica biancamica buna ziua, de la servici au hotarat sa stam in concediu fara plata. 7 zile in ianuarie si 8 in februarie. Va rog sa imi spuneti daca se pot depasi 15 zile ... (vezi toată discuția)
Despre pensii marinasimionescu marinasimionescu Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca legislatia in vigoare prevede/mai prevede plata din proprie initiativa si in ce conditii a contributiilor la sistemul ... (vezi toată discuția)
Cum pot plati din mana contributiile la pensie, sanatate si somaj? ionut2001 ionut2001 Salut, am un bun amic care are urmatoarea intrebare: \\"Daca nu lucrez si doresc sa imi platesc din mana tot ce trebuie platit, cat as plati lunar si as avea ... (vezi toată discuția)