Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ajutor!!!!!!!!!!!!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ajutor!!!!!!!!!!!!

Am si eu o nelamurire.
Mai pot beneficia de aceea indemnizatie de crestere a copilului daca pe parcursul ultimului an am 2 luni de concediu fara plata?
Va multumesc
puteti sa va interesati la Primarie, unde ar trebui sa depuneti dosarul.
pai nu se depune la ITM
:-/

pai nu se depune la ITM
:-/

Se depune la primaria de care apartine cu domiciliul sau resedinta, iar aceasta trimite dosarul mai departe, la directia de munca, solidaritate sociala si familie
asta IN CAZUL in care e somera, presupun#-o

...si nu numai ;)
extras din OUG 148/2005:
Art. 9. - (1) Cererile pentru acordarea drepturilor prevazute de prezenta ordonanta de urgenta, reprezentand indemnizatie, stimulent sau alocatie de stat pentru copii, si documentele din care rezulta indeplinirea conditiilor legale de acordare a acestora se depun, dupa caz, la primaria comunei, orasului, municipiului, respectiv sectoarelor municipiului Bucuresti, pe raza careia/caruia solicitantul isi are domiciliul sau resedinta.