Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... divort, partaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

divort, partaj

am avut prima infatisare la divort, am acceptat conditiile fara sa fiu la curent cu pretentiile sotiei , care a introdus si partajul in defavoarea mea, ce pot face?
Ar trebui sa precizati ce s-a dispus la termenul de judecata.
Dac-ati fost de acord cu conditiile, ce-ati vrea sa faceti acum?
Sa-nteleg ca v-ati razgandit?
nu prea inteleg la ce va referiti . in momentul in care ati primit citatia si cererea de chemare in judecata, dvs. nu ati citit continutul acesteia ??
m-am lasat in baza unui avocat platit
Tot n-ati raspun la intrebare: s-a solutionat cumva procesul prin tranzctie?
partajul urmeaza sa se judece, dar sa cerut ca eu sa suport cheltuielile de judecata, iar divortul sa pronuntat de comun acord