Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... consilieri asimilati magistratilor
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

consilieri asimilati magistratilor

stie cineva cu posturile de consilieri asimilati magistratilor cand sunt examene?inseamna doar locuri pt bucuresti?alte detalii? ms
Gasiti toate informatiile necesare pe site-ul oficial al Institutului National al Magistraturii: www.inm-lex.ro
Da, sunt doua-trei locuri pt Bucuresti, la fiecare examen de admitere la INM, selectionati dintre candidatii care indeplinesc conditiile de admitere dar care nu au prins un loc, care dau un examen suplimentar la o limba straina la alegere.