Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... reducere pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

reducere pensie

Se tot vorbeste de reducerea pensiilor. În ce condiţii se poate modifica o decizie de pensionare? Vor urma procese vizând acest aspect!
pensia ramana aceeasi din decizie. retinerile vor fi altele, mai mari. Va fi asa, daca nu se schimba nimic cu privire la pensionari. Masura asta va fi temporara, se zice..
ContSters122901, utilizator
Deciziile de pensie nu se modifica, mai exact spus nu se modifica punctajul mediu anual al pensionarilor.

Va fi micsorata valoarea punctului de pensie, care este stabilita prin act normativ.