avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 803 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... solutionare caz
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

solutionare caz

puteti sa mi spuneti si mie daca aceasta solutionare a acestui caz este corecta????


ce mai pot face eu ca si inculpat???
file:///C:/Docufile:///C:/Documents%20and%20Settings/Renato/Desktop/Dosare%20%20%20.htmments%20and%20Settings/Renato/Desktop/Dosare%20%20%20.htm


Cel mai recent răspuns: bc76 , utilizator 14:01, 26 Mai 2010
copiat linkul din browserul de internet, nu din fisierul salvat pe desktop
e greu ce sa-i faci
uitati un pic de ajutor ! ca sa puteti pune un link operational dati click aici [ link extern ] !
Ultima modificare: Miercuri, 26 Mai 2010
Amaru01, utilizator
nu reusesc sa copii din portalul instantelor.

dar va spun ca ptr. fapta loviri si alte violente inculpatul a fost pedepsit cu 3 luni inchisoare cu suspendare si 2 ani si 3 luni cu incercare

cml la partea vatamata a fost de 13 14 zile si cerea despagubiri de 50 000 ron.

instanta a decis sa i dau 300 ron daune materiale si 3000 ron daune morale.

400 lei cheltuieli judiciare si 350 lei spital

la aceasta bataie a intervenit cumnatul meu care ne a despartit.

a fost si el pedepsit la fel ca mine cu 3 luni cu suspendare , daunele materiale si morale fiind in SOLIDAR .

desi martorii au demonstrat ca ,cumnatul meu ne a despartit


ce mai pot face ???????

recurs tb sa fac si eu sau face numai partea vatamata
angajeaza-ti un avocat si stie el ce sa faca...;)

Alte discuții în legătură

Vatamare corporala cercetasa cercetasa am un proces in care sunt inculpat pentru vatamare corporala , a avut loc o bataie intre cumnatul meu si un vecin al meu iar eu am intrat si i am ... (vezi toată discuția)
Nu m-am prezentat la un proces penal, pot fi pedepsit? cristi_225 cristi_225 Sotia mea, cetatea strain a fost in Bucuresti (noi suntem din Oradea) si a fest jefuita si amenintata cu cutitul. Astazi a fost procesul si ea a fost citata ca ... (vezi toată discuția)
Acordarea daunelor materiale si morale in cuantum redus- recurs? marian40 marian40 Intr-un dosar penal, sunt partea vatamata cu un nr de 45 zile ingrijiri medicale,inculpatul a primit 6 luni cu suspendare si sa-mi plateasca 600ron daune ... (vezi toată discuția)