Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... dosar titularizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

dosar titularizare

Buna ziua.Am si eu o intrebare si vreau sa ma lamuriti.Copia legalizata are termen de valabilitate?Sunt studenta anul II la o facultate in Bucuresti,eu locuind in jud. Bacau,iar pentru dosarul de titularizare mi se cere o copie legalizata a diplomei de BAC.Detin o copie legalizata a acestei diplome efectuata in data 16 mai 2009.Mai este aceasta legalizare valabila pentru a o depune la dosarul de titularizare?Va rog din suflet sa ma lamuriti. Va multumesc anticipat.Astept raspuns.:worthy:
Este valabila legalizarea. O diploma nu se modifica in timp.
Valabilitatea legalizarii unei copii, ca act juridic, nu este limitata in timp decat de valabilitatea actului a carei copie a fost legalizata. Daca acel act nu isi pierde valabilitatea, atunci nici copia legalizata nu si-o pierde.