avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 878 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... certificat energetic
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

certificat energetic

Buna ziua,
As dori sa aflu daca certificatul energetic este obligatoriu si de cand in situatia in care noi ( eu si sotul) locuim in acelasi apartament cu socrii ( ap. cu 3 camere in Dr. Taberei Bucuresti, iar acestia doresc sa ne faca act de vanzare -cumparare pe acest apartament.
MULTUMESC!!
Cel mai recent răspuns: ContSters22096 , utilizator 10:32, 27 Mai 2010
momentan pentru perfectarea unei tranzactii nu este necesar acest certificat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Uzufruct viager cradu2001 cradu2001 Buna ziua,ma poate ajuta cineva???? Am vandut apartamentul(2 camere) propietate personala in urma cu 6 ani pentru a o ajuta pe sotia mea sa scape de o problema ... (vezi toată discuția)
Uzufruct viager cradu2001 cradu2001 Buna ziua,ma poate ajuta cineva???? Am vandut apartamentul(2 camere) propietate personala in urma cu 6 ani pentru a o ajuta pe sotia mea sa scape de o problema ... (vezi toată discuția)
Certificat energetic Costin85 Costin85 Buna ziua, Doresc sa cumpar un apartament cu 2 camere ,iar timpul este prea scurt pentru vanzator, care locuieste in alta tara , iar concediul i se ... (vezi toată discuția)