Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... CONCEDIU COPIL BOLNAV
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

CONCEDIU COPIL BOLNAV

TATAL ESTE IN INGRIJIREA COPILULUI.COPILUL ESTE,NORMAL,SUB 2 ANI SI ESTE INTERNAT IN SPITAL AVAND CA INSOTITOR PE MAMA.POATE BENEFICIA MAMA DE C.M PE PERIOADA SPITALIZARII DACA TATAL ESTE IN CONCEDIU DE INGRIJIRE COPIL?
categoric da
am fost internata cu fetita mea 4 zile .doctorul mi-a dat concediu 4 zile plus inca 6(este sub tratament).Aveti idee cum se plateste ?