avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... contract cu utilizatorul
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

contract cu utilizatorul

buna ziua,
as dorii sa stiu daca se poate realiza un contract de colaborare intre un site si un utilizator al acestuia.
in cazul in care clientul devine un user inregistrat al situ-ului, acceptand termenii si conditiile.
acesti termeni si conditii pot fii acceptati ca si un contract si pot avea valoare juridica?
Cel mai recent răspuns: wavecipri , utilizator 13:35, 29 Mai 2010
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ban/stergere cont pe un site romanesc privat tudord28 tudord28 Sunt \"creator/administrator\" al unui site din Romania cu membri (fara nici o taxa). Site-ul nu are personalitate juridica, si are prevazuti termeni si ... (vezi toată discuția)
Termeni si conditii utilizare site. ovvvidiu ovvvidiu Buna ziua! Sunt posesorul unui site de anunturi gratuite de matrimoniale. Din pacate se mai pun si anunturi false <glume,razbunari>. Noi prezentam temenii ... (vezi toată discuția)
Intrebare despre copyright! Borsec Borsec Buna ziua! vreau sa va rog daca puteti sa-mi raspundeti la o intrebare in legatura cu drepturile de ... (vezi toată discuția)