Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare anticipata, sistem militar
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare anticipata, sistem militar

sunt angajat la politia comunitara si am o vechime in munca de 17 ani ca militar si 3 ani ca politist comunitar. am varsta de 43 ani. Pot beneficia de pensie anticipata? Intreb deoarece meseria de politist comunitar nu prea are un statut clar.
teoretic pot fi situatii in care sa beneficiati de acest drept, acum nu se stie pentru cat timp ....conditia de varsta de pensionare anticipata este de 20 de ani vechime in serviciu din care 10 ani ca militar ..