Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permis romanesc suspendat in Italia
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permis romanesc suspendat in Italia

am permisul romanesc suspendat in italia ptr conducere sub influenta bauturilor alcoolice si as dori sa stiu daca am voie sa circul pe teritoriul Romaniei Mentionez ca nu am predat permisul si l-am declarat pierdut Sunt rezident in Italia #-o
In general masurile acestea se comunica.
Trebuie sa verificati la politia rutiera ,de domiciliu,in Romania,daca s-a facut o astfel de comunicare.
Radu Gabrian, Mediator
Pentru a evita orice conflict trebuie sa stiti sigur daca organele de politie rutiera din Romania au cunostiinta despre acest aspect.

avocat Claudiu Lascoschi
tocmai asta e problema Daca autoritatile din Romania au fost instiintate
adrian siharu a scris:

tocmai asta e problema Daca autoritatile din Romania au fost instiintate

Cand ajungeti in tara verificati acest lucru.
Oricum aveti o contraventie si o sanctiune pe care trebuie sa o executati.
Problema despre care vorbiti ,va apartine in exclusivitate
multumesc mult Cer scuze pentru formulare Vroiam sa stiu daca exista vreo regula in acest sens de la cineva care cunoaste regulile