avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 972 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permis romanesc suspendat in Italia
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permis romanesc suspendat in Italia

am permisul romanesc suspendat in italia ptr conducere sub influenta bauturilor alcoolice si as dori sa stiu daca am voie sa circul pe teritoriul Romaniei Mentionez ca nu am predat permisul si l-am declarat pierdut Sunt rezident in Italia #-o
In general masurile acestea se comunica.
Trebuie sa verificati la politia rutiera ,de domiciliu,in Romania,daca s-a facut o astfel de comunicare.
Ultima modificare: Duminică, 30 Mai 2010
Radu Gabrian, Mediator
Pentru a evita orice conflict trebuie sa stiti sigur daca organele de politie rutiera din Romania au cunostiinta despre acest aspect.

avocat Claudiu Lascoschi
tocmai asta e problema Daca autoritatile din Romania au fost instiintate
adrian siharu a scris:

tocmai asta e problema Daca autoritatile din Romania au fost instiintate




Cand ajungeti in tara verificati acest lucru.
Oricum aveti o contraventie si o sanctiune pe care trebuie sa o executati.
Problema despre care vorbiti ,va apartine in exclusivitate
multumesc mult Cer scuze pentru formulare Vroiam sa stiu daca exista vreo regula in acest sens de la cineva care cunoaste regulile

Alte discuții în legătură

Permis italian suspendat în românia Gicu2988 Gicu2988 Mi sa suspdat permisul de conducere italian pe 30zile in romania , mil vor trimite peste 30zile sau trebuie eu sa ma duc sa il iau? politistu mi a zis am ... (vezi toată discuția)
Predare permis in termen de 15 zile clientX clientX Conform legislatiei rutiere \"in tremen de 15 zile trebuie predat permisul de conducere la serviciul politiei rutiere CARE IL ARE IN EVIDENTA\" In cazul unui ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, intrebarea este urmatoarea: daca unui cetatean italian ... carmenoros70 carmenoros70 Buna ziua, intrebarea este urmatoarea: daca unui cetatean italian i-a fost retinut permisul de conducere in Romania pentru 90 de zile, daca solicita ... (vezi toată discuția)