Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... hotarîre de divort 1964
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

hotarîre de divort 1964

Cum pot obtine o copie dupa o hotarire de divort din anul 1964, pierduta,mentionez ca nu stiu numarul de dosar si nici numarul sentintei.
Va rog sa ma ajuta-ti ca sint disperata.
Multumesc anticipat
In mod normal orice hotarare de divort se comunica Serviciului de stare civila unde a fost incheiata casatoria pentru a se face mentiune pe acel certificat cu privire la desfacerea ei prin sentinta respectiva.
Astfel, puteti afla nr. de sentina de la Serviciul de stare civila unde a fost incheiata casatoria si apoi cu nr de sentinta aflat mergeti la instanta care a pronuntat acea hotarare, un exemplar al acesteia aflandu-se in mapa de sentinte din anul respectiv. Solicitati in acest acest sens o copie xerox a hotarii si legalizarea ei.