Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cic si reorganizarea institutiei
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cic si reorganizarea institutiei

buna! am si eu o problema: sunt angajata la o institutie de stat, si momentan sunt in CIC; de curand la serviciu a inceput reorganizarea institutiei, si postul meu a fost restructurat, eu urmand sa fiu mutata la un alt departament; intrebarea este: pot fi mutata pe un post care nu corespunde pregatirii mele profesionale, chiar daca pe acelasi salariu si aceeasi functie? pot sa ma mute in alta parte fara acordul meu?
multumesc
~ Conținut șters la cerere ~