Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... asigurarea medicala
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

asigurarea medicala

buna ziua.am 36 ani, nu sunt casatorit si nu lucrez cu forme legale.as vrea sa intreb daca mama mea, care este pensionara, ma poate lua in intretinere pentru a beneficia de asigurare medicala.daca da, spuneti-mi va rog care este procedura.daca nu, as vrea sa stiu unde si cat trebuie sa platesc lunar pentru a-mi face asigurare medicala de stat.va multumesc anticipat.
Asigurarea medicala v-o puteti face la Casa Judeteana deAsigurari de Sanatate. Vi se va cere sa platiti si asigurarea pentru ultimele 3 luni.
Va multumesc.