Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... obligatii petent
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

obligatii petent

As dori sa stiu si eu unde este mentionata obligatia ca un petent intr-un proces de recurs sa se intereseze de stadiul procesual sau sa astepte comunicarea Deciziei?!
Deciziile din recurs nu se comunica partilor insa, puteti face cerere la Arhiva instantei de recurs pentru a va elibera o copie de pe dispozitivul hotararii ( taxa timbru 1 leu si timbru judiciar de 0,15 lei ) ori cereti eliberarea unei copii de pe decizia instantei (taxa timbru 2 lei si timbru judiciar de 0,15 lei daca nu este vb de sume de bani ori transfer de drept de proprietate ).
Am inteles ca exista totusi un act normativ mai recent prin care si Decizia instantei de recurs se comunica. Gresec oare?