avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 664 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca in strainatate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca in strainatate

Buna seara!Logodnicul meu a lucrat 3 luni de zile cu contract de munca in germania in 2005 si 3 luni in 2006!aceste 6 luni de zile se adauga la vechimea de aici?daca de exemplu isi inceteaza activitatea in tara si se intoarce in germania are vreun beneficiu datorita contractului?va multumesc
Cel mai recent răspuns: andreea_popescu , utilizator 23:19, 1 Iunie 2010
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vechime realizata in strainatate cu carte de munca lidia31 lidia31 Sotul meu a lucrat in strainatate cu carte de munca 10 ani . La revenirea in tara s-a angajat, prin concurs, in cadrul unui inspectorat, care apartine de ... (vezi toată discuția)
Vechimea de pe vase de croaziera hukviorel2005 hukviorel2005 Buna ziua, In perioada 2004-2006 am lucrat pe vase de croaziera si anoume la firma Princess Cruises. Doresc sa stiu si eu daca ma poate ajuta cineva cu o ... (vezi toată discuția)
Vechime in munca MihaelaChirita MihaelaChirita Buna ziua! Unui salariat ce a lucrat cu forme legale in alta tara, i se ia in calcul in Romania vechimea din tara straina? Multumesc mult (vezi toată discuția)