Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general radiere RABLA
Discuție deschisă în Contabilitate în general

radiere RABLA

buna ziua ,

as dori sa stiu daca pot sa radiez de la primarie o masina care a fost dusa la remat in cadrul programului rabla in conditiile in care nu am impozitul platit pe 2009/2010 la casa + alte 2 masini .

as dori sa stiu daca pot sa o radiez doar platind impozitul pe masina casata sau sunt obligat sa achit impozitul restant pe tot .

multumesc!

o zi buna !
in principiu la radierea unui autoturism , cei de la primarie trebuie sa verifice daca aveti achitate taxele si impozitele pe bunul respectiv, nu pe tot ce detineti.
Dar la noi in Romania , tara tuturor posibilitatilor.....
Certificatul fiscal se emite pt masina respectiva, dar nu puteti plati impozitul decat daca achitati restantele care sunt pe numele dvs. pt imobile, alte bunuri mobile si amenzile ( de circulatie etc.).