Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Dezumflarea anvelopelor
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Dezumflarea anvelopelor

aseara patronul unei bodegi din fata blocului meu mia desumflat toate anvelopele de la masin mea parcata pe parte bodegi lui am chemat potitia au venit si cu cei de la laboratorul criminalistic si miau spus ca nu au ce sai faca ca sunt doar desumflate nu taiate si nu poate sai dea nici macar amenda - mentionez ca : nici io si nici el nu avem un act doveditor pentru acel loc de parcare ba chiar sia recunoscut si vina iar capacele de la roti lea dat politistului sa mi le dea mie #-o#-o#-o#-o
Desumflarea anvelopei nu poate fi incadrata la "distrugere".