Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... licentiata in drept ! cum pot deveni procuror neavand ...
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

licentiata in drept ! cum pot deveni procuror neavand anii de vechime in campul muncii?

buna ziua! va rog mult sa ma ajutati cu un sfat,cum pot deveni procuror? am absolvit fac de drept dar nu am anii de vechime in acest sector de activitate. va rog cat mai multe detalii concise. multumesc mult!!
participa la concursul din august organizat de INM
Pentru a deveni procuror, trebuie sa sustii examenul la Institutul National de Magistratura.
multumesc mult! intrebare ma accepta fara anii de vechime? cat dureaza cursurile la INM?
Toti licentiatii in drept pot participa la acest examen fara a fi conditionati de vechime. Cursurile dureaza 2 ani. Succes!
Consilier juridic Dana Maxim, Mediator
MULTUMESC DIN SUFLET!! O ZI MINUNATA VA DORESC!!=D>=D>