avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 405 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... licentiata in drept ! cum pot deveni procuror neavand ...
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

licentiata in drept ! cum pot deveni procuror neavand anii de vechime in campul muncii?

buna ziua! va rog mult sa ma ajutati cu un sfat,cum pot deveni procuror? am absolvit fac de drept dar nu am anii de vechime in acest sector de activitate. va rog cat mai multe detalii concise. multumesc mult!!
Cel mai recent răspuns: Stefania M , utilizator 16:47, 2 Iunie 2010
participa la concursul din august organizat de INM
Pentru a deveni procuror, trebuie sa sustii examenul la Institutul National de Magistratura.
multumesc mult! intrebare ma accepta fara anii de vechime? cat dureaza cursurile la INM?
Toti licentiatii in drept pot participa la acest examen fara a fi conditionati de vechime. Cursurile dureaza 2 ani. Succes!
Ultima modificare: Miercuri, 2 Iunie 2010
Consilier juridic Dana Maxim, Mediator
MULTUMESC DIN SUFLET!! O ZI MINUNATA VA DORESC!!=D>=D>

Alte discuții în legătură

Conditii pentru a te putea prezenta la ex de admitere in magistratura Sorin_cr Sorin_cr O mare nelamurire am si eu cu privire la aceste conditii: este necesara aceasta vechime de 5 ani pentru admiterea la csm sau la inm?? a inceput sa ma ... (vezi toată discuția)
Nu se mai organizeaza concurs de intrare in magistratura pentru cei cu 5 ani vechime danielled danielled Am auzit ca nu se mai organizeaza concurs pentru admitere in magistratura pentru cei cu 5 ani vechime, voi stiti ceva? (vezi toată discuția)
Cum devin procuror dezdemona_dezy dezdemona_dezy buna seara va rog daca se poate sa ma lamuriti si pe mine un absolvent USH la (zi) licentiat in drept cum poate devenii procuror in afara de cursurile de la ... (vezi toată discuția)