Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... plangere penala impotriva politiei
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

plangere penala impotriva politiei

Buna ziua,

Azi am avut proces la Judecatoria Campina pentru plangere contraventionala impotriva IPJ Prahova. La primul termen Politia a prezentat o copie a procesului verbal identica cu copia pe care am primit-o si eu.
Ulterior am facut o completare la plangerea mea precizand ca mai multe date nu erau inscrise in procesul verbal, acestea atragand nulitatea lui. Azi Politia a trimis alta copie in care erau inscrise datele omise. Am aratat instantei diferentele dintre copiile proceselor verbale, chiar si cele prezentate de Politie la primul si la al treilea termen. Este un caz tipic de fals in inscrisuri oficiale cu intentia indubitabila de a induce in eroare Instanta de judecata.
Nesimtirea aceasta trebuie taxata si vreau sa formulez plangere penala impotriva celui care a facut acest fals.
Dar nu stiu daca a fost agentul constatator sau subinspectorul care a completat intampinarea catre Judecatorie.
Ce ma sfatuiti?

Multumesc.
faceti plangere penala in rem,,,,,, sa identifice ei faptuitorul
Inscrieti-va in fals impotriva celui de al doilea inscris si formulati plangere penala pentru fals si uz de fals impotriva politistului vinovat de completarea celui de al doilea proces verbal.
Pana la solutionarea cercetarilor solicitati instantei sa dispuna suspendarea cauzei conf.art.244 pct.2 c.pr.civ.