Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... SOMAJ si PFA
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

SOMAJ si PFA

Buna ziua,
Daca sunt in somaj si vreau sa imi scot autorizatie persoana fizica, mai am dreptul la indemnizatia de somaj?
Indemnizatia de somaj inceteaza: Art.44 b) la data când realizează, din activităţi autorizate potrivit legii, venituri lunare mai mari decât valoarea indicatorului social de referinţă, în vigoare.
Valoarea actuala a indicatorului social de referinta este de 500 lei.