Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cedare de drepturi castigate in urma unui proces
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cedare de drepturi castigate in urma unui proces

Buna ziua
as dori sa fac la notar un act prin care mama mea aflata in proces de divort si partaj sa imi cedeze mie, fiul ei, drepturile si obligatiile care ii vor reveni mamei mele prin hotararea de divort si partaj. Se poate?
Multumesc!
ioana_cristea a scris:

sa va faca un act de vanzare de drepturi litigioase.

Da,
dar nu neaparat, pt ca este mostenitor ( singurul) va putea interveni in proces, in caz ca se intampla ceva.
cred ca m-am lamurit despre chestiune...va multumesc frumos.=D>