Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... hcg nul?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

hcg nul?

buna ziua. se poate emite hotarare de consiliu pentru concesoinare pe un teren proprietate privata a statului daca exista un litigiu pentru servitute cu prmaria pe acest teren? hotararea nu este nula? multumesc.
Daca sentintq privind servitutea nu este definitiva si irevocabila atunci se poate e,ite hotarirea numai ca ea poate fi anulata ulterioe obtinerii sentintei
cine si cum poate cere anularea hotararii? reclamantul sau paratul?
Orice persoana lezata intr-un interes legitim, conform legii 554/2004, cu plangere prealabila.