Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... teren cu servitute inchiriat de primarie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

teren cu servitute inchiriat de primarie

poate primaria sa inchirieze un teren cu servitute si in litigiu pentru servitute? persoana care a inchiriat terenul este parte in proces, pentru respectarea servitutii iar primaria este parata pentru a se consfintii servitutea prin hotarare judecatoreasca.ce pretentii poate emite persoana care a inchiriat terenul.pe ce perioada poate inchiria primaria un teren proprietatea privata a municipalitatii? se poate revoca un contract de inchiriere?
B-)
Daca terenul este in litigiu nu poate fi inchiriat!
:)
Contractul acela poate fi anulat in instanta pentru anulare daca castigati procesul pentru respectarea servitutii!
~ Conținut șters la cerere ~
daca terenul este in litigiu nu se poate inchiria