Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... modificare ?
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

modificare ?

buna ziua?
am auzit la televizor dimineata ca s-a modificat pragul pentru deschiderea procedurii insolventei de la 30000 la 45000
este adevarat?
In L 85/2006 privind procedura insolventei, modificata si completata, cu ultima modificare in 2010, se precizeaza ca:
"cuantumul minim al creantei, pentru a putea fi introdusa cererea creditorului, este de 30000 lei, iar pentru salariati, de 6 salarii medii pe economie "

Probabil se afla o propunere pentru 45000 in faza de proiect.
-