Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate caracterizare jandarmi
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

caracterizare jandarmi

as dori si eu un model de caracterizare pentru jandarmi ...diriga mea nu vrea sa mi-o faca X-(cn ma ajuta ?va rog din suflet adresa mea onitzza_31@yahoo.com raman datoare inca o data ms mult
Poate ar fi bine sa o reclamati la director...
Daca pentru "inscrierea" la jandarmi aveti nevoie de caracterizarea primita de la diriginta aceasta ar trebui sa fie obligata sa o scrie - doar sa nu fie una care nu v-ar avantaja..

Sau... va referiti la faptul ca diriginta nu vrea sa va ofere un model?
trope_doi, utilizator
pur si simplu nu vrea iar daca o voi reclama la director cu siguranta se va razbuna
X-( ma puteti ajuta cu un model ?va rog mult
In liceu ati invatat sa faceti “caracterizari”… iar ceea ce va trebuie exact aceasta este…
Cine trebuie sa scrie si sa semneze aceasta caracterizare? Daca trebuie sa o semneze diriginta… tot la ea ajungeti…

In fine, ar tebui sa fie ceva de genul:
Subsemnata, (numele dirigintei), profesor de… la liceul… din… sunt diriginte al elevului…. din data de…. (data de la care va e diriginta) si pana acum, clasa (se scrie clasa in care sunteti).

In acesti ani elevul s-a manifestat responsabil, avand o atitudine serioasa in relatiile cu profesorii, cu elevii.
Este sociabil, (aici trebuie sa scrieti “calitati” – ca elev si ca om)….
In relatiia cu prietenii, in activitatile scolare si extrascolare a manifestat spirit de initiativa, s-a implicat sincer si cu entuziasm…
Fata de cele relatate mai sus recomand inscrierea la “Jandarmi”….
(va semna diriginta si va scrie data)…

Chestiuni de gen trebuie scrise… Despre cum v-ati comportat ca elev, cat interes v-ati dat in activitatile organizate ocazional… Nu exista un model tip – pur si simplu o caracterizare.

Dar daca aceasta caracterizare trebuie semnata de diriginte… ce faceti? Aveti degeaba un model…
Si… nu va ganditi la “prostii”, pentru ca – nu cred ca ma insel – e necesara si o stampila pe respectiva hartie…