Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... greseala casier plata banca
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

greseala casier plata banca

Buna ziua!
Am un card de debit si un cont curent la [o banca - editat de admin].In urma cu 2 luni am fost sa achit o anumita suma pe card, dar desi pe chitanta cu care am depus banii este specificat ca doresc alimentarea cardului, casierul a bifat contul curent ca destinatie a banilor.Am facut reclamatie la banca, dar raspusul acestora a fost ca nu am fost destul de explicit in momentul efectuarii platii, desi angajatul bancii a trecut pe chitanta destinatia corecta a banilor.Suma de la penalitatile de intarziere nu este mare, este vorba de cca 1 leu, dar as dori sa stiu daca se pot da in judecata pentru o greseala a bancii si nerecunoscuta.
Alin Popescu, administrator