avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 821 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... violarea proprietatii private
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

violarea proprietatii private

fapta unde se incadreaza, daca nu este domiciliul victimei, ci un spatiu com in constructie
Cel mai recent răspuns: doberv , utilizator 17:07, 9 Iunie 2010
nu inteleg ce inseamna "au betonat".
daca au spart pentru a obtura conducta de alimentare cu apa as spune ca se incadreaza la distrugere art 217 alin 3 cod penal.
succes
Ultima modificare: Miercuri, 9 Iunie 2010
doberv, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Violare domiciliu danyyyyy danyyyyy buna ziua va rog am nevoie de un model de plangere catre politie de violare de domiciliu, am o proprietate (un teren) pe care sa construit o cabana fara ... (vezi toată discuția)
Tulburare de posesie gesiana gesiana Am cumparat un teren extravilan cu intabulat liber de sarcini extras de carte funciara pus pe rol la Consiliul Popular fara a fi probleme.Terenul era nelucrat ... (vezi toată discuția)
Tulburare de posesie - teren neingradit, existenta infractiunii infolegi infolegi Se considera incalcarea proprietatii in cazul in care terenul aferent constructie nu este ingradit cu gard dar se pote observa vizibil calea de acces la ... (vezi toată discuția)