Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... violarea proprietatii private
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

violarea proprietatii private

fapta unde se incadreaza, daca nu este domiciliul victimei, ci un spatiu com in constructie
nu inteleg ce inseamna "au betonat".
daca au spart pentru a obtura conducta de alimentare cu apa as spune ca se incadreaza la distrugere art 217 alin 3 cod penal.
succes
doberv, utilizator