Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... interpretare hotarare judecatoreasca
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

interpretare hotarare judecatoreasca

...condamna inculpatul C.B.A.pentru savirsirea infractiunii de "ucidere din culpa" prev. si ped.de art178cp,cu aplicarea art.74 lit.a cod penalart.76 lit d cod penal la 1 an inchisoare.Inbazaart.71 cp,interzice inculpatului drepturile prev. de art64 lit a teza a-ii-a si lit b cod penal pe durata executarii pedepsei principale.In bazaart.81,82,art.71 alin 5cp suspenda conditionat executarea pedepsei principale si a celor accesorii stabilite pe o durata de 3 ani.Atrage atentia inculpatului asupra disp.art.83 si 84 cp.
VA ROG MULT SA-MI TRADUCETI SI MIE CE INSEAMNA SI CU CE SE MODIFICA SITUATIA MEA ACTUALA[SUNT AGENT VINZARI ].VA MULTUMESC.
In hotararea judecatoreasca este specificata interzicerea drepturilor prev. de art. 64 lit. (a), teza a II-a si lit. (b) ,Cod Penal.Conform sentintei "interzicerea dreptului prev. de art. 64 lit. (c) nu se justifica".Se mai aplica art. 114 in acest caz?Multumiri anticipate.