Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort de comun acord in cazul in care nu a trecut un ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort de comun acord in cazul in care nu a trecut un an de la incheierea casatoriri

Buna ziua! Ar putea cineva sa-mi spuna care este modaliatatea de a divorta in cazul in care nu a trecut un an de la incheierea casatoriei si nici nu exista copii sau bunuri comune care ar trebui sa faca obiectul unui partaj? Multumesc frumos!
pentru dna avocat Capota
Aceasta este doar parerea dvs.
Credeti ca instanta va respinge o astefl de cerere daca la primul termen vor fi indeplinite conditiile referitoare la durata casatoriei?
Da. ;)
Eu as zice ca s-ar putea obtine divortul pe interogatoriu si fara martori.Nu am incercat asa ceva pana acum dar zic ca ar merge...;)

avocat Claudiu Lascoschi