Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... salariul restant de la o firma falimentara
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

salariul restant de la o firma falimentara

Buna ziua,

Am lucrat la o firma care a intrat in faliment am avut proces in urma neplatii salariilor restante , litigiul de munca s-a incheiat mi s-a dat castig de cauza avand ca solutionare plata salariilor restante, falimnetul fimei s-a pronuntat, eu m-am inscris la masa credala si inca nu am primit nimic , ce sanse mai sunt sa-mi primessc salariile cuvenite? La registrul comertului asta scrie in dreptul firmei radiata : inchiderea procedurii falimentului si radierea debitorului .
Puteti sa-mi spuneti ce pot face in acest caz? Lichiditatorul judiciar nu-mi mai raspunde la telefon , de ce oare?

Multumesc anticipat
interesati-va la Tribunal daca a fost atrasa raspunderea patrimoniala a administratorului unic.
Daca firma nu are bunuri.....nu va puteti recupera banii. Insa puteti solicita, impreuna cu ceilalti debitori, atragerea raspunderii patrimoniale a administratorului, astfel acesta va raspunde cu bunurile sale proprii pentru datoriile societatii.
Prin inchiderea procedurii falimentului lichidatorul a fost descarcat de toate obligatiile, asa ca nici nu mai are importanta daca va raspunde la telefon.
Daca firma este radiata, nu mai aveti sanse. Dar luati legatura cu lichidatorul poate s-a produs o neintelegere ,poate nu au avut adresa dvs exacta, poate au consemnat suma, etc. Oricum aveati prioritate in recuperarea creantelor.
Are si adresa exacta si suma mi-a fost comunicata dar nu stiu cum se mai pocedeaza #-o