Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Vacanta magistrati
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Vacanta magistrati

Buna ziua.
Un proces de partaj care este pe rol din toamna anului 2009 va fi amanat in perioada vacantei judecatoresti ?
Urmatorul termen este pe 23 iunie 2010, se vor pastra termenele tot ca pana acum, din luna in luna, sau va fi o pauza intre iulie - septembrie ?
Multumesc.
Veti primi termen in luna septembrie sau octombrie in functie de instanta si nr. de dosare avut spre solutionare.
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
Exista vreo sansa ca pana in septembrie/octombrie sa se mai acorde un termen in iulie ?
Depinde de ce termene de condica mai are completul care are de solutionat dosarul dvs.
nu . in mod cert urmatorul termen va fi in luna octombrie :sorry:
...cam ciudat, in cazul asta ar insemna ca procesul de partaj nu se va incheia nici in 2001...desi ministrul justitiei preciza ca se pot da termene si de la o zi la alta...