avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... amenda de circulatie se prescrie dupa 3 ani
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

amenda de circulatie se prescrie dupa 3 ani

Buna ziua
Am urmatoarea intrebare : am primit de la admin fin de sector ca ma de plata aceasta amenda , ia este din 20 mai 2007 si as dori sa stiu daca ea nu se prescrie confor ordin 167 sau trebuie sa o platesc , desi sint 3 ani .
Multumesc anticipat
Alexandra
Cel mai recent răspuns: ALEXANDRA62 , utilizator 18:49, 14 Iunie 2010
creantele bugetare se prescriu in 5 ani. Orice amenda se face venit la bugetul de stat.
amenzile se prescriu dupa 5 ani , nu dupa 3. :)
Multumesc mult, deci trebuie sa o platesc, asta e....
Alexandra

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prescriere amenzi PetrescuVlad PetrescuVlad Buna ziua. Am niste amenzi mai vechi, incepand din 2008. As dori sa stiu care dintre ele se prescriu (s`au ar trenbuii sa se prescrie) si`n baza care-i legi ... (vezi toată discuția)
Amenda geani22 geani22 O mica intrebare??Am primit acasa acum cateva zile o instiintare de la anaf precum ca am de platit catre stat 500 ron din urma unei amenzi.....intrebarea ea ... (vezi toată discuția)
Prescriere datorii petroniki petroniki Nu am achitat impozitul pt locuinta si masina,plus amenzile de la circulatie de vreo 3 ani.Va rog sa-mi spuneti daca aceste datorii se prescriu?Multumesc! (vezi toată discuția)