Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... amenda de circulatie se prescrie dupa 3 ani
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

amenda de circulatie se prescrie dupa 3 ani

Buna ziua
Am urmatoarea intrebare : am primit de la admin fin de sector ca ma de plata aceasta amenda , ia este din 20 mai 2007 si as dori sa stiu daca ea nu se prescrie confor ordin 167 sau trebuie sa o platesc , desi sint 3 ani .
Multumesc anticipat
Alexandra
creantele bugetare se prescriu in 5 ani. Orice amenda se face venit la bugetul de stat.
amenzile se prescriu dupa 5 ani , nu dupa 3. :)
Multumesc mult, deci trebuie sa o platesc, asta e....
Alexandra