Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Urgenta
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Urgenta

Vreau sa dau in judecata un avocat pentru inselaciune, unde depun plangerea?
Am sanse sa gasesc un avocat care sa ma sprijine in aceasta cauza?
adica? la politie faceti plangerea dar trebuie sa probati cele afirmate
Depinde in ce consta fapta la care faceti referire
Acest avocat a facut niste greseli majore intr-un dosar penal.Pot spune ca am fost inselat, acest avocat nu cunoste drept penal.
Am probe care arata tot ce spun.
inselaciunea presupune intentie, necunoasterea legii penale nu presupune intentie. Avocatii au doar o obligatie de diligenta, nu de rezultat. Luati in calcul aceste elemente inainte de a face plangere penala
iar daca nu v-a convenit treb sa-l schimbati