Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... sant mintita si inselata de un avocat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

sant mintita si inselata de un avocat

sant in litigiu cu familia mea pt o mostenire de aceea am angajat un av in 20 iulie 2011,am platit 3500ron dar nici macar azi 14 ianuarie 2012 nu a facut absolut nimic in schimb ma mintit de 3 ori pana acum ca a deschis procesul,mi-a dat pana si un nr de dosar care era fals .ce trebuie sa fac????????????????daca fac plangere la baroul av imi recuperez bani si actele?:((
nu doar plangere la bariu este suficient sa faceti ci mai cu seama o plangere penala (asta in conditiile in care exista dovezi in acest sens)
subsciru ce este postat mai sus....nu aveti un contract incheiat intre parti?daca da faceti plangeri ,la politie,la barou,etc.
Daca detineti probe indubitabile prin care sa demonstrati conventia incheiata cu persoana in cauza,ca ati avansat onorariu avocat,aveti dreptul sa formulati denunt la parchetul responsabil domiciliului dvs,urmand ca in urma analizarii faptelor si probelor la dosar,autoritatea sa dispuna incadrarea faptelor
ynocentta, utilizator
buna,da detin un contract de asistenta judiciara incheiat in 2 ex la 19 07 2011 cu d-na av iar pe contract a scris onorariul pe care i la-m dat si a semnat.ana