avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 940 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... sant mintita si inselata de un avocat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

sant mintita si inselata de un avocat

sant in litigiu cu familia mea pt o mostenire de aceea am angajat un av in 20 iulie 2011,am platit 3500ron dar nici macar azi 14 ianuarie 2012 nu a facut absolut nimic in schimb ma mintit de 3 ori pana acum ca a deschis procesul,mi-a dat pana si un nr de dosar care era fals .ce trebuie sa fac????????????????daca fac plangere la baroul av imi recuperez bani si actele?:((
Cel mai recent răspuns: anacluj , utilizator 10:28, 17 Ianuarie 2012
nu doar plangere la bariu este suficient sa faceti ci mai cu seama o plangere penala (asta in conditiile in care exista dovezi in acest sens)
subsciru ce este postat mai sus....nu aveti un contract incheiat intre parti?daca da faceti plangeri ,la politie,la barou,etc.
Daca detineti probe indubitabile prin care sa demonstrati conventia incheiata cu persoana in cauza,ca ati avansat onorariu avocat,aveti dreptul sa formulati denunt la parchetul responsabil domiciliului dvs,urmand ca in urma analizarii faptelor si probelor la dosar,autoritatea sa dispuna incadrarea faptelor
Ultima modificare: Sâmbătă, 14 Ianuarie 2012
ynocentta, utilizator
buna,da detin un contract de asistenta judiciara incheiat in 2 ex la 19 07 2011 cu d-na av iar pe contract a scris onorariul pe care i la-m dat si a semnat.ana

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Avocat mincinos ContSters88252 ContSters88252 buna ziua impotriva mea s-a formulat o plangere penala.Cel care a formulat-o a cerut ca un prieten de-al sau, avocat sa fie audiat in ... (vezi toată discuția)
Ce fapta penala face cineva care minte in scris? cristiina86 cristiina86 Ce fapta penala face cineva care minte in scris? Un avocat care l-am platit sa-mi obtina niste documente din Rom a mintit in scris la Baroul de Avocati ca eu ... (vezi toată discuția)