avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 885 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sesizare din oficiu pentru fals in declaratii?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sesizare din oficiu pentru fals in declaratii?

Stergere
Ultima modificare: Marți, 2 Noiembrie 2010
palnyc, utilizator
Cel mai recent răspuns: Radu Gabrian , Mediator 16:19, 31 Octombrie 2010
Daca apreciati ca se impune ,ca detineti probe temeinice si indubitabile ,depuneti memoriu la procurorul general al parchetului ICCJ
Multumesc pentru raspuns, ynocentta.
Multumesc si pentru corectarea titlului. Cel care submite intrebarea nu poate corecta titlul!
Ultima modificare: Sâmbătă, 30 Octombrie 2010
palnyc, utilizator
Ati declarat recurs impotriva sentintei judecatoresti prin care v-a fost respinsa contestatia la decizia procurorului ?
Stergere
Ultima modificare: Marți, 2 Noiembrie 2010
palnyc, utilizator
Din nefericre,la noi in legi,nu exista asemenea prevederi,numai in legea americana,exista o institutie de drept care se refera la consiliere gresita din partea aparatorului.
Problema cu avocatul despre care faceti vorbire sunt dovezile pe care le detineti impotriva lui,iar in cel mai rau caz el poate raspunde numai administrativ si respectiv,civil.
Este greu de gasit astazi un avocat care sa isi "acuze" colegul de breasla,ca mai in toate "breslele"
Cred eu ca trebuie sa va concentrati asupra problemelor penale ,care ar avea si o solutionare mai rapida si aceasta in masura in care detineti dovezi..

Alte discuții în legătură

Onorariu barou petrenitu petrenitu care este suma ce reprezinta onorariul baroului intr-un proces penal? (vezi toată discuția)
Avocat mincinos ContSters88252 ContSters88252 buna ziua impotriva mea s-a formulat o plangere penala.Cel care a formulat-o a cerut ca un prieten de-al sau, avocat sa fie audiat in ... (vezi toată discuția)
Contestatie la solutionarea plangerii de catre consiliul baroului socrate111 socrate111 buna seara .Am formulat o plangere impotriva avocatului care trebuia sa ma reprezinte intr-un proces civil ,Acesta a incasat onorariul stabilit conform ... (vezi toată discuția)