Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sesizare din oficiu pentru fals in declaratii?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sesizare din oficiu pentru fals in declaratii?

Stergere
palnyc, utilizator
Daca apreciati ca se impune ,ca detineti probe temeinice si indubitabile ,depuneti memoriu la procurorul general al parchetului ICCJ
Multumesc pentru raspuns, ynocentta.
Multumesc si pentru corectarea titlului. Cel care submite intrebarea nu poate corecta titlul!
palnyc, utilizator
Ati declarat recurs impotriva sentintei judecatoresti prin care v-a fost respinsa contestatia la decizia procurorului ?
Stergere
palnyc, utilizator
Din nefericre,la noi in legi,nu exista asemenea prevederi,numai in legea americana,exista o institutie de drept care se refera la consiliere gresita din partea aparatorului.
Problema cu avocatul despre care faceti vorbire sunt dovezile pe care le detineti impotriva lui,iar in cel mai rau caz el poate raspunde numai administrativ si respectiv,civil.
Este greu de gasit astazi un avocat care sa isi "acuze" colegul de breasla,ca mai in toate "breslele"
Cred eu ca trebuie sa va concentrati asupra problemelor penale ,care ar avea si o solutionare mai rapida si aceasta in masura in care detineti dovezi..