avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 661 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sesizare din oficiu pentru fals in declaratii?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sesizare din oficiu pentru fals in declaratii?

Stergere
Ultima modificare: Marți, 2 Noiembrie 2010
palnyc, utilizator
Cel mai recent răspuns: Radu Gabrian , Mediator 16:19, 31 Octombrie 2010
Stergere
Ultima modificare: Marți, 2 Noiembrie 2010
palnyc, utilizator
El trebuia sa va faca apararile cele mai bune.
Solicitati avocatului rezilierea contractului si sa va restituie o parte din onorariu
Nu stiu in raport de actele si lucrarile dosarului daca actele enumerate de dvs erau sau nu importante,dar daca cercetarile nu s-au terminat sau daca dosarul va ajunge in instanta mai aveti posibilitatea ,fie sa depuneti precizari,fie sa le faceti in instanta.
Da,dar era prevazut sa va apere si cam tot acelasi lucru inseamna.
Mergeti cu un memoriu ,insotit de acte, in audienta la decanul baroului pentru a explica situatia si a arata ca avocatul nu si-a indeplinit mandatul ,dovedind acest lucru

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Onorariu barou petrenitu petrenitu care este suma ce reprezinta onorariul baroului intr-un proces penal? (vezi toată discuția)
Avocat mincinos ContSters88252 ContSters88252 buna ziua impotriva mea s-a formulat o plangere penala.Cel care a formulat-o a cerut ca un prieten de-al sau, avocat sa fie audiat in ... (vezi toată discuția)
Contestatie la solutionarea plangerii de catre consiliul baroului socrate111 socrate111 buna seara .Am formulat o plangere impotriva avocatului care trebuia sa ma reprezinte intr-un proces civil ,Acesta a incasat onorariul stabilit conform ... (vezi toată discuția)