avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1199 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Se poate face un magazin online(comert pe ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Se poate face un magazin online(comert pe internet-haine) pe un PFA,sau e necesara firma?

Buna ziua,
As dori sa infintez un magazin online, pe care sa comercializez haine , incaltaminte si deferite accesorii vestimentare.Intrebarea este daca pot face acest tip de comert prin intermediul unuiPFA (persoana fizica autorizata) sau este neaparata nevoie de o firma(SRL).Daca se poate as aprecia daca imi puteti da mai multe detalii:cod CAEN, conditii, tip PFA...
Va multumesc, o zi buna si astept raspunsurile dumneavoastra!
Cel mai recent răspuns: George David , Contabil 17:18, 18 Iunie 2010
Puteti deschide un SRL sau o Intreprindere individuala.
Se poate infiinta PFA, Codul CAEN este 4791 – Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen pentru comert online ilea mihaela ilea mihaela Vreau sa infiintez o firma noua care sa aiba ca activitate principala comertul. Initial vreau sa vand pe internet imbracaminte, incaltaminte, accesorii, ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, intrebarea mea vine in legatura cu comercializarea ... thatlonelybull thatlonelybull Buna ziua, intrebarea mea vine in legatura cu comercializarea de bijuterii din argint, online, DOAR prin intermediul paginii de social media INSTAGRAM, nu ... (vezi toată discuția)
Schimbare cod caen srl-d savurazvan savurazvan buna ziua. am infiintat recent un srl-d cu activitatea principala 4532. cand am ajuns la anaf sa inregistrez firma ca platitoare de tva mi-au zis ca pentru ... (vezi toată discuția)