Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Se poate face un magazin online(comert pe ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Se poate face un magazin online(comert pe internet-haine) pe un PFA,sau e necesara firma?

Buna ziua,
As dori sa infintez un magazin online, pe care sa comercializez haine , incaltaminte si deferite accesorii vestimentare.Intrebarea este daca pot face acest tip de comert prin intermediul unuiPFA (persoana fizica autorizata) sau este neaparata nevoie de o firma(SRL).Daca se poate as aprecia daca imi puteti da mai multe detalii:cod CAEN, conditii, tip PFA...
Va multumesc, o zi buna si astept raspunsurile dumneavoastra!
Puteti deschide un SRL sau o Intreprindere individuala.
Se poate infiinta PFA, Codul CAEN este 4791 – Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet