Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partajare bunuri in urma divortului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partajare bunuri in urma divortului

Un prieten a divortat si in timpul casniciei a luat o suma bani din banca pe numele sau iar dupa divort ia ramas de plata inca cativa ani buni numai ca prietenul respectiv nu s-a ales cu absolut nimic din aceea suma deoarece a fost totul investit in casa sotiei care este pe numele tatalui!Credeti ca poate recurge la un proces sau poate sa mai faca ceva sa isi recupereze bani sau macar sa nu mai plateasca el ratele ramase?Multumesc
daca poate dovedi ca acei bani au ramas in patrimoniul sotiei atunci, da! numai sa nu fie deja facut partajul bunurilor comune