Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... gaini in spatele casei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

gaini in spatele casei

Buna ziua
Locuiesc la curte in bucuresti si as dori sa stiu daca e normal ca vecinul meu sa tina 3 cocosi si trei gaini intr-un cotet situat in spatele casei noastre. Are cam 400 mp de curte si a facut locul acestora exact in spatele casei. Intre ore 4.30-5 dimineata si pina la ora 9 acestea fac o galagie infernala. Casele sunt construite pe hotar iar spatele curtilor de pe strada noastra corespunde cu spatele curtilor de pe strada cealalta. Consider ca era normal sa faca cotetul in spatele curtii, cit mai departe de casa noastra. Fiind in virsta si ciudat ca om (exista posibilitatea sa nu inteleaga ca ne deranjeaza ca animalele fac o imensa galagie, el fiind si cam tare de ureche) nu vreau sa ne inteleaga gresit cind vom aborda subiectul. Cum sa punem problema? Sintem atit de obositi incit ne vine sa-l sculam si pe el la 5 dimineata si sa-l punem sa stea pina la ora 9 la noi sa auda (daca aude).
Va multumesc
e o hot a consiliului municipal care interzice cresterea animalelor domestice in buc...
nu o stiu....insa o cautati dvs...sunt sigur ca exista..pt ca am vazut-o data:)
multumesc o caut acum
~ Conținut șters la cerere ~
multumesc dar cind vreau sa abordez problema cu vecinul vreau sa spun: "conform.................. distanta minima necesara este de.................". deci conform carei legi, hotariri este valabila chestia asta cu 10 m?
Da, exista o asemenea hotarare a CGMB care interzice cresterea animalelor in Bucuresti.
Va sugerez sa sesizati Primaria de sector pentru a se constat aceasta situatie.