Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ce atributii pot fi incluse in fisa postului unui ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ce atributii pot fi incluse in fisa postului unui Asistent Manager?

Angajatorul poate include orice atributie considera necesar intr-o fisa a postului? Lucrez pe o astfel de pozitie intr-o firma de paza si as dori sa stiu daca mi se pot impune la atributii: conceperea planurilor de paza, de exemplu.
Asistentul Manager se ocupa in principal cu coordonarea contactelor de afaceri, corespondenta cu partenerii de afaceri ai organizatiei, comunicarea interpersonala cu persoanele implicate in realizarea contractelor, gestionarea informatiilor obtinute in desfasurarea activitatii proprii si a personalului subordonat, analiza informatiilor semnificative obtinute in desfasurarea activitatii proprii si a personalului subordonat, administrarea documentatiei, planificarea activitatii proprii si a personalului din subordine, adoptarea deciziilor privind activitatea din subordine, optimizarea fortei de munca din subordine, promovarea initiativelor personalului din subordine, coordonarea perfectionarii fortei de munca din subordine, precum si cu raportarea activitatii proprii si a departamentelor din subordine catre conducere.

Un model de fisa postului pentru asistent manager gasiti aici:
www.avocatnet.ro/content/for...

[ link extern ]
da. de regula fisa postului e facuta de seful ierarhic superior cu respectarea atributiilor prevazute de lege, daca e cazul. am vazut multe fise de post si una dintre atributii era "executa si alte sarcini de serviciu primite de la seful ierarhic superior".
~ Conținut șters la cerere ~