Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj

Cum se "impaca" aliniatele 1, respectiv 5 din articolul 85 al legii 72/2002 ( completat cu art. 1/alin 6 din Ordonanta 126/2008) cu articolul 1 din Ordonanta 13/2010, mai precis de ce anume beneficiaza un angajator daca, pentru un an de zile, ma angajeaza pe mine, somer de 10 luni si in varsta de 57 de ani, cu mai putin de 3 ani pana la varsta ce permite pensionarea anticipata partiala (stagiu de cotizare de 36 de ani)?
Multumesc
Lege nr. 72 din 16.01.2002 este Legea zootehniei, publicata in Monitorul Oficial nr. 72 din 31.01.2002 si are 47 de articole.
Prezint scuzele ce se impun. Este vorba bineinteles de legea 76/2002 privind somajul