Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... legislatie somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

legislatie somaj

De ce stimul beneficiaza un angajator daca, pentru un an de zile, respectiv pentru 3 ani, ma angajeaza pe mine, somer de 10 luni si in varsta de 57 de ani, cu mai putin de 3 ani pana la varsta ce permite pensionarea anticipata partiala - aliniatul 1, respectiv 5 din articolul 85 al legii 76/2002 ( completat cu art. 1/alin 6 din Ordonanta 126/2008) sau articolul 1 din Ordonanta 13/2010?
Multumesc
Interventie moderator:
:rtfm:
1. Ati mai pus aceeasi intrebare si pe alt topic:
www.avocatnet.ro/content/for...
ceeea ce este impotriva regulamentului forumului.
2. De asemenea ati mai deschis alte doua topicuri cu aceeasi intrebare pe care vi le-am sters.
3. Aveti rabdare sa vi se raspunda, la primul topic arata de mine mai sus.