Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Grupa I de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Grupa I de munca

femeie. 09/1960 , 12 ani gr I, 8 gr a II-a , 7 ani in croitorie,2 ani somaj, 1 an si 9 luni ca femeie de servici. cand se poate solicita pensie? as aprecia daca as primi un raspuns si nu stergerea topicului..multumesc.
1. Pentru o femeie nascuta in septembrie 1960 varsta standard de pensionare este de 61 de ani si 10 luni, stagiul complet de cotizare este de 31 de ani si 10 luni iar stagiul minim de cotizare este de 15 ani.

2. - Ieri s-a adoptat in Parlament legea de modificare a legii pensiilor.
- Aveti rabdare cateva zile sa se publice legea in M.O. si apoi vedem care este reducerea varstei standard de pensionare pentru anii lucrati in grupe superioare de de munca.

3. - Ce inseamna afirmatia dvs. redata mai jos?
...as aprecia daca as primi un raspuns si nu stergerea topicului...

- Vi s-au sters topicuri la care nu ati primit raspuns?

da..am postat aseara in jurul ore 00.24 acceasi intrebare.. iar astazi cand am intrat..nu mi-am mai gasit topicul pe nicaieri.. multumesc ptr raspuns.
1. Colega mea de moderare, dna Gabriela Pintea, v-a sters topicul pe motiv ca este dublat.

2. Si avea dreptate, daca va uitati pe:
www.avocatnet.ro/content/for...

3. Trebuia sa intrati tot pe acel topic si sa continuati cu intrebarea.

4. Cand veti intreba din nou despre aceeasi problema intrati pe celalalt topic unde deja ati primit raspunsuri.
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane