Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale achizitii cereale
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

achizitii cereale

mai exista plafon zilnic de plati (10000ron), daca faci achizitii de cereale pe baza de borderou de achizitii de la persoanele fizice s-au daca exista plafon de plata catre persoanele fizice
georgetag a scris:

mai exista plafon zilnic de plati (10000ron), daca faci achizitii de cereale pe baza de borderou de achizitii de la persoanele fizice s-au daca exista plafon de plata catre persoanele fizice

Platile catre persoane fizice nu sunt plafonate.
Trebuie facuta si dispozitie de plata sau este suficient borderoul de achizitii?
da, trebuie facuta si dispozitie de plata
Borderoul de achizitie cereale se intocmeste in 3 exemplare (albastru,rosu si verde). Cum se impart acestea?